• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
 çok ilginç bilgiler
ADOLF HITLER HAKKINDA İLGİNÇ BİLGİLER,BİLİNMEYENLER
 adolf hitler hakkında ilginç bilgiler,bilinmeyenler

-Hitler 178 boyunda 70 kilogram ağırlığındaydı.

-"Unutmamalıyız ki adolf hitlerin almanyada yaptığı her şey yasalara uygundu." Sözü martin luther king e aittir.

-Hitlerin en sevdiği besteci richard wagner dir.

-Biyografi yazarı august kubizek hitlerin gençken  stefanie ısak adındaki yahudi bir kıza takıntılı olduğunu ve onu kaçırma ve intiharla alakalı fantaziler kurduğunu yazmıştır.

-Hitler kansere yakalanmaktan korkmuştur.Ayrıca yüksek tansiyon ve kronik mide rahatsızlığının olduğu ve bundan dolayı ilaç kullandığı biliniyor.Safra kesesi etrafındaki blokaj hepatite yakalanmasına neden olmuştur.

-1937 yılında carl jung hitlerin el yazısını analiz etmiştir.Ve analiz sonuçları hitlerin kadınsı bir içgüdüye sahip olduğunu göstermiştir.

-Hitler tatlıya çok düşkündü.Her gün 1 kilograma yakın çikolata yiyordu.

-Hitlerin kişisel diş hekimi johannes blaschke (1881-1959) hitlerin ağzının çok kötü koktuğunu ,abse ve diş eti hastalıklarına sahip olduğunu açıklamıştır.

-Hitler yabancı arkadaşlarına vermek üzere madalyalar tasarlatmıştır.İlk madalya henry ford a verilmiştir.Sebebinin henry ford un da yahudilerden nefret etmesi olduğu düşünülmektedir.

-Hitler vejeteryandır.Ve buna üvey kuzeni,eski kız arkadaşı kendini kalbinden vurduktan sonra otopsisinde karar vermiştir.

-Hitler ergenken okula gitmekten nefret ederdi.

-Volkswagen arabalarının yapımında öncü olsa da ,hiçbir zaman araba kullanmayı öğrenmemiştir.

-1944 yılında hitlerin özel doktoru theodor morell tarafından hitlere testesteron enjekte edildiği tarihçiler tarafından bilinmektedir.Verilen  testesteron genç boğaların prostat bezlerinden elde ediliyordu.

-Bazı tarihçiler hitlerin parkinson hastalığına yakalandığını düşünmektedir.

-Hitler avusturyada doğmuş,almanyanın başbakanı olmuştur.

-Hitler hiçbir zaman toplama kamplarını ziyaret etmemiştir.

-Hitler birinci dünya savaşında 2 kez yaralanmıştır.Ekim 1916 da  el bombası parçacığı tarafından yaralanmış,ekim 1918 de bir gaz saldırısından dolayı geçici kör olmuştur.KAYNAK:    http://www.factretriever.com/adolf-hitler-facts

  
2642 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın